- Стоматологічне лікування під закисом азоту: переваги
- Які показання для використання закису азоту?
- Закис азоту у стоматології для дітей
- Протипоказання
- Як проводиться лікування зубів під закисом азоту?
- Седація закисом азоту в стоматології – вартість
- Часті питання
- Які відчуття під час лікування?
- Як відбувається вихід із стану седації?
- Які наслідки має закис азоту на організм?
- Седація закисом азоту – це анестезія?
- Чим відрізняється наркоз від седації оксид азотом?
Сучасна стоматологія відрізняється можливістю забезпечити пацієнтові максимально комфортні умови лікування. Відсутність болю та емоційної напруги – результат застосування якісних анестетиків. Закис азоту в стоматології – це затребуваний та виправданий спосіб лікування зубів, який однаково добре підходить пацієнтам усіх вікових категорій. Цей інгаляційний анестетик викликає стан ейфорії та розслабленості, знижує фізичний та психологічний опір, сприйняття звуків, забезпечує гарний настрій та відсутність шкідливих наслідків на організм пацієнта після процедури.
Стоматологічне лікування під закисом азоту: переваги
- Немає вікових обмежень – застосовується в педіатрії як у дитячій стоматології для лікування найменших пацієнтів, так і для людей похилого віку;
- Відсутній ефект “похмілля”, що супроводжується порушенням мови, координації, головними болями;
- Швидкий ефект – седація закисом азоту починає діяти вже через 2-3 хвилини;
- Можливість змінювати глибину седації, збільшуючи чи зменшуючи її протягом лікування.
Закис азоту (киснева седація) – це суміш газів без запаху та кольору для введення пацієнта в стан врівноваженості та спокою, незалежно від віку та рівня дентофобії. Застосовується у формі інгаляційного анестетика: подається через кисневу маску, призначену для вдихання.
Які показання для використання закису азоту?
Лікування під закисом азоту характеризується хорошим профілем безпеки в стоматології, що дозволяє застосувати його там, де є медичні протипоказання для інших седативних препаратів.
Коли стоматологи можуть рекомендувати лікування під закисом азоту:
- Синдром остраху стоматологічного лікування, з яким стикаються пацієнти різного віку. Дентофобія характеризується надмірно сильним хвилюванням, істерикою, стрибками тиску, прискореним пульсом, що робить лікування практично неможливим.
- Яскраво виражений блювотний рефлекс, який активується за будь-якого зовнішнього втручання в ротову порожнину.
- Алергія на місцеві анестетики, якщо провести лікування без знеболювання неможливо.
- Необхідність об’ємного або тривалого лікування зубів: видалення, пульпіт, глибокий карієс, імплантація (також одноетапна).
- Дитяча гіперактивність.
Для пацієнтів із низьким больовим порогом седація закисом азоту у стоматології успішно поєднується з місцевими анестетиками, посилюючи загальний ефект.
Закис азоту у стоматології для дітей
Закис азоту (киснева седація) у стоматології для дітей – це найбезпечніший седативний препарат, який не викликає побічних ефектів, алергії. Він добре поєднується з місцевими анестетиками. Під впливом закису азоту дитина максимально розслаблена, але зберігає свідомість та рефлекси: вона самостійно дихає і рухається, підтримує бесіду з лікарем, виконує прохання і все розуміє. У стоматологічній педіатрії закис азоту застосовують повсюдно: єдиний побічний ефект такої седації — нетривала сонливість після завершення процедури.
Седація закисом азоту у педіатрії застосовується у таких випадках:
- перше стоматологічне лікування маленького пацієнта;
- непосидючість, гіперактивність дитини, що заважає проведенню лікувального процесу;
- необхідність тривалого втручання;
- тривога дитини;
- низький больовий поріг.
При седації дитина спокійно сидить у кріслі, не відчуває тривоги та страху. Для забезпечення максимального комфорту процес лікування проводиться в ігровій формі, супроводжується переглядом мультфільмів, дружньою розмовою з лікарем та помічником. Закис азоту, седація – це комфортний та безпечний спосіб лікування зубів для дитини, можливість уникнути стресу, гарний фундамент для формування позитивного ставлення до стоматології надалі.
Протипоказання
Лікування під закисом азоту не завжди можливе, є певні відносні та абсолютні протипоказання:
- Проблеми з диханням через ніс, яке може спровокувати труднощі із засвоєнням суміші через маску. Седацію не проводять пацієнтам з такими патологіями, як викривлення носової перегородки, поліпи, аденоїди та інші новоутворення носової порожнини, риніт, респіраторні захворювання.
- Нестабільний психоемоційний стан. Психічні захворювання, що супроводжуються контактністю та надмірною збудливістю пацієнта, є протипоказаннями для застосування закису азоту.
- Захворювання серцево-судинної системи: серцева недостатність, ішемічна хвороба, енцефалопатія, нещодавно перенесений інсульт, нестабільний артеріальний тиск.
- Патологічні стани ЛОР-органів: хронічна та гостра форма отиту, непрохідність Євстахієвої труби, патології середнього вуха, а також перенесені операції на органі протягом останніх 3 місяців.
- Захворювання легень у хронічній чи гострій формі.
- Захворювання системи кровотворення.
- Перший триместр вагітності.
Протипоказанням для застосування закису азоту в стоматології можуть бути клаустрофобія, аутистичні розлади, прийом психотропних препаратів. У таких випадках рекомендуємо заздалегідь проконсультуватись з нашим анестезіологом.
Як проводиться лікування зубів під закисом азоту?
Седація закисом азоту – це процедура, яка потребує нескладної підготовки. Після збору анамнезу, виключення протипоказань, стоматолог призначає дату лікування.
Рекомендації щодо підготовки до седації закисом азоту:
- виключити стани, які можуть перешкодити вільному вдиханню газу – закладеність носа;
- напередодні лікування виключити прийом алкоголю та лікарських препаратів;
- за 3-4 години до прийому не вживати важкої їжі, кави.
Як проходить лікування зубів під закисом азоту:
- стоматолог проводить коротке опитування про стан здоров’я пацієнта сьогодні – носове дихання, температура, тиск, загострення хронічних хвороб;
- на ніс надівається маска, закріплюється, починається подача кисню, а за кілька хвилин домішується азот;
- концентрація регулюється за допомогою сучасного автоматизованого обладнання, що виключає ймовірність неякісної седації та не потребує присутності анестезіолога під час лікування;
- необхідний ефект настає вже за кілька хвилин — пацієнт відчуває розслаблення та ейфорію;
- при необхідності анестезії лікар робить уколи та приступає до лікування.
Протягом лікування стан пацієнта контролюється, чи є можливість змінювати концентрацію закису азоту. Після процедури пацієнт одразу може вирушати додому.
Седація закисом азоту в стоматології – вартість
Найменування процедури | Ціна, грн |
---|---|
Седація, 1 година | 4000 |
Седація закисом азоту, 1 година | 3000 |
Одна з переваг седації закисом азоту – прийнятна вартість. Основні критерії ціноутворення:
- обсяги та тривалість лікування;
- складність клінічного випадку;
- статус клініки.
Уточнити вартість седації закисом азоту Ви можете, зателефонувавши до стоматологічної клініки Dental Tech. По телефону Ви можете дізнатись повну вартість лікування з урахуванням особливостей Вашої клінічної картини ☎️(066) 110-16-06.
Часті питання
Які відчуття під час лікування?
Закис азоту викликає виключно позитивні емоції, почуття ейфорії, психологічного та фізичного розслаблення. Пацієнт повністю зберігає природні рефлекси – розмовляє, рухається, дихає. Може відчувати легке оніміння кінцівок, ротової порожнини.
Як відбувається вихід із стану седації?
Після завершення подачі закису азоту його дія на організм припиняється через 5-10 хвилин. Пацієнт може повертатися до повсякденних справ, керувати транспортом та механізмами. Після седації немає побічних ефектів у вигляді запаморочення, порушення координації та мови.
Які наслідки має закис азоту на організм?
Закис азоту не надає ніяких побічних дій на організм і характеризується швидким виведенням. На відміну від наркозу він не накопичується в органах, не викликає алергії та звикання. Вважається одним із найбезпечніших седативних препаратів.
Седація закисом азоту – це анестезія?
Закис азоту не чинить знеболювальну дію. Призначення препарату – надати легкий розслаблюючий ефект, що дає змогу провести якісне лікування пацієнта із тривогою чи дентофобією. За необхідності знеболювання закис азоту застосовують у комплексі з місцевими анестетиками.
Чим відрізняється наркоз від седації оксид азотом?
Наркоз і седація – це різні методи на організм людини. Під час седації пацієнт перебуває у свідомості та зберігає рефлекси, але може відчувати біль. Наркоз повністю відключає людину, занурює її в стан глибокого сну, усуває реакції на зовнішні втручання та подразники.