Встановлення коронки на зуб ᐉ Ціна

коронка на зуб

Коронка на зуб – один із способів відновлення, який широко використовується в сучасній стоматології. Використовується він у тих випадках, коли верхня частина зуба частково зруйнована, проте корінь зуба залишився неушкодженим. Цей метод має безліч переваг – від цілком доступної вартості коронки до високої естетичності та функціональності. Однак гарантувати високу результативність лікування можуть тільки справжні професіонали, до яких належать і стоматологи «Dental Tech» у Дніпрі. Фахівці клініки готові розрахувати ціну та поставити коронку на зуби у зручний для пацієнта час.

Показання до встановлення коронки на зуб

Показання до встановлення коронки на зуб
 • Наявність сильних уражень твердих тканин: карієс, сколи, тріщини.
 • Дефекти відтінку емалі та форми, що не піддаються коригуванню іншими методами.
 • Патологічне стирання зубів, при якій коронка на зуб виконує роль захисту.
 • Втрата частини зуба внаслідок щелепно-лицевих травм.
 • Посилення зуба при встановленні бюгельного чи мостоподібного протезів.

Протипоказання

Встановлення коронок на зуб проводиться не всім пацієнтам. Протипоказаннями до проведення процедури є:

 • важкі форми пародонтиту та пародонтозу;
 • виражений остеопороз;
 • бруксизм (скрегіт зубами);
 • патології прикусу з різцевим перекриттям

Крім цього, установка не проводиться пацієнтам віком до 16 років під час вагітності, а також за наявності алергії на матеріали, з яких виконані зубні коронки.

Види зубних коронок

У минулому столітті найпопулярнішою сировиною для виготовлення коронок був метал. Сьогодні на зміну йому прийшли естетичніші матеріали, у кожного з яких є широкий спектр переваг.

Металокерамічні коронки

Металокерамічні коронки

Протези цього типу мають композитну структуру. Основа в них виконана з металу, який надає необхідної міцності, а верхня частина – з кераміки. Для фіксації зубного протеза на обточеному зубі використовують спеціальний цемент. До переваг металокераміки відноситься поєднання тривалого терміну служби, що становить не менше 5 років, та доступної вартості зубних коронок. Мінусом протезів цього виду можна назвати необхідність сильнішої, ніж для інших видів, обточування природного зуба.

Металокерамічні протези не рекомендується встановлювати на передні зуби через значну вагу, а також схильність до зміни кольору з часом.

Керамічні коронки

Керамічні коронки

Цей вид коронок зуба має максимальну природність, тому що в ньому немає металовмісних деталей. Такі протези відрізняються прозорістю, мають широку відтінкову палітру. Завдяки цьому фахівець може підібрати колір таким чином, щоб він з максимальною точністю імітував натуральний відтінок емалі. Через високу естетичність керамічні протези найчастіше ставлять на передній зуб. Серед особливостей коронок цього типу слід зазначити:

 • неможливість використання при встановленні мостоподібних протезів;
 • стійкість до зношування у кераміки менше, ніж у металокераміки;
 • при правильному догляді термін служби може становити понад 10 років.

Керамічні зуби не викликають алергічних реакцій. Вартість коронок із кераміки вища, ніж у металокерамічних виробів.

Цирконієві коронки

Цирконієві коронки

Протези цієї групи вважаються універсальним рішенням. Вони мають привабливість кераміки. Стійкість до зносу при жувальному навантаженні у цирконієвих виробів вища, ніж у металокерамічних моделей. Зубні коронки з діоксиду цирконію мають інші переваги:

 • ​​можуть використовуватися для відновлення будь-яких зубів – від зони посмішки до молярів;
 • завдяки незначній вазі ідеально підходять для реставрації всього зубного ряду, тому що не створюють значного навантаження на щелепу;
 • мають біоінертність (установка коронки на зуб із цирконію не викличе у пацієнта відторгнень та алергічних реакцій);
 • при виготовленні таких виробів використовуються новітні технології 3D-моделювання, що гарантують максимальну точність форми та розмірів протезів.

Вироби цієї категорії мають і недолік – це висока вартість, проте її компенсує тривалий термін служби, що становить не менше 15 років. Уточнити ціну коронок на зуби у Дніпрі можна, звернувшись до стоматології «Dental Tech».

Цирконієві коронки мають двошарову конструкцію. Внутрішня частина протеза виготовляється із міцного діоксиду цирконію. Зовнішня оболонка виконується з високоякісної порцеляни, після нанесення якої шари спікаються один до одного до утворення цілісної конструкції.

Як встановлюється коронка на зуб?

встановлюється коронка на зуб
 • 1-й етап

Цей етап робіт вважається підготовчим. Обсяг робіт за його поведінці залежить стану зуба. Якщо він уражений карієсом, лікар проводить лікування. При необхідності виконується видалення нерва, чищення та лікування каналів. Після лікування проводиться обточування. Глибина видалення емалі залежить від вибраного матеріалу. Найбільш значне обточування необхідне при встановленні моделей з металокераміки.

 • 2-й етап

На цьому етапі фахівець знімає зліпок для подальшого виготовлення пробного протезу. Далі проводиться примірка тимчасової моделі. Якщо після встановлення пацієнт не відчуває дискомфорту, лабораторія розпочинає виготовлення постійного захисту. Тимчасова цей період не знімається, оскільки зубу після обточування необхідна захист емалі.

 • 3-й етап

На підготовку постійного протезу фахівцям у середньому потрібно 2 тижні. На фінальному відвідуванні лікар видаляє тимчасову коронку та встановлює постійну.

Скільки коштують коронки на зуби у Дніпрі?

 • Металокераміка– від 3500 грн.
 • Кераміка – від 8000 грн.
 • Діоксид цирконію – від 10500 грн.

У зазначену вартість, як правило, входять:

 • обточування зуба;
 • зняття зліпків;
 • виготовлення протезу та його встановлення.

Ціна коронок залежно від матеріалу та регіону України є досить різноманітною.

Лікування зуба за наявності карієсу, а також виконання інших стоматологічних процедур оплачується додатково. У «Dental Tech» можна пройти лікування та поставити коронки на зуби за цінами, що відрізняються максимальною демократичністю.

Часті питання

Скільки коштує поставити коронки на всі зуби?

Металокераміка на всі зуби коштуватиме 112 000 грн, діоксид цирконію – від 336 000 грн. Так як керамічні моделі рекомендовано встановлювати лише на зону посмішки, вартість повного протезування залежатиме від вибору другого матеріалу та співвідношення кількості зубів обох типів сировини.

Чи потрібне лікування каналів зуба перед встановленням коронки?

При ураженні зубних каналів їхнє лікування є обов’язковою процедурою перед встановленням коронки. Видалення нерва має бути якісним. В іншому випадку це загрожує необхідністю видалення вже поставленої коронки, проведенням лікування та повторним встановленням протезу.

Як довго живе зуб під коронкою?

При якісному встановленні зуб під коронкою не руйнується. Заміні може підлягати лише протез після закінчення терміну його служби або за передчасному руйнації.

Які зубні коронки краще поставити?

Якщо вирішальну роль відіграє якість і тривалість експлуатації, оптимальним варіантом стануть коронки з діоксиду цирконію. Пацієнти з обмеженими фінансовими можливостями можуть зупинити свій вибір на металокерамічних протезах.

Скільки коштує поставити коронку на один зуб?

Одна коронка з металокераміки обійдеться від 3500 грн., з кераміки – від 8000 грн., з цирконію – від 10500 грн.

Скільки тримаються коронки на зубах?

При якісному виконанні всіх етапів процедури термін служби металокерамічних коронок становить щонайменше 5, кераміки – щонайменше 10, діоксиду цирконію – щонайменше 15 років.

Записатися із знижкою 10%
Залиште свій номер, ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Dental Tech
Записатися із знижкою 10%