Установка коронки з діоксиду цирконію

koronky yz czyrkonyya v dnepre e1673470537267

В області протезування зубів цирконієві коронки зайняли особливе місце: за якістю та зносостійкістю вони перевершили навіть популярні керамічні. Вироби для стоматологічного протезування виготовляють із діоксиду цирконію — матеріалу, який після спеціальної хімічної обробки набуває якостей, необхідних для використання в медицині:

 • механічна міцність;
 • стійкість до вологи та кислотності;
 • естетика;
 • біосумісність.

Коронки з діоксиду цирконію виготовляються з використанням високоточного обладнання, що гарантує надійну фіксацію, тривалий термін експлуатації та максимальну відповідність природним зубам.

Згідно з конструкцією коронки з цирконія бувають двох видів:

 • Каркасні протези — складаються з цирконієвого каркасу і зовнішнього покриття з порцеляни. Це ідеальний варіант для корекції зони посмішки, передніх зубів.
 • Цілісні цирконієві коронки – монолітна конструкція підвищеної міцності. Найчастіше встановлюється на моляри.

Цирконієві коронки – ціна у Дніпрі

НайменуванняЦіна
➧ Прес кераміка E-MAXвід 8000 грн
➧ Цирконієвий абатмент з титановою платформою6000 грн
➧ Цирконієва вкладкавід 6000 грн
➧ Цирконієва коронка на імпланті8000 грн

Ціна на цирконієві коронки у стоматологічній клініці Dental Tech (Дніпро) розраховується індивідуально та залежить від низки критеріїв:

 1. складність виконання протезування;
 2. необхідність попередньої санації та анестезії;
 3. міст чи одиночна цирконієва коронка (ціна залежить від обсягу).

На ціну впливає статус медичного закладу та лікарів. Дізнатися про вартість протезування в Dental Tech ☎️(066) 110-16-06 (Дніпро) можна, записавшись на первинний прийом до фахівців.

Переваги коронки з діоксиду цирконію

ustanovka koronky yz dyoksyda czyrkonyya

Коронка служить відновлення видимої частини зуба. Добре виготовлений та встановлений протез з високою точністю імітує природну зубну одиницю, чудово справляється з функціональними навантаженнями. Серед усіх відомих матеріалів, що використовуються в стоматології, оптимальним набором якостей володіє діоксид цирконію. Коронки з цього матеріалу лідирують за рахунок незаперечних переваг.

 • Естетичність. Світлопровідність цирконію ідентична показникам натуральної зубної емалі, за рахунок чого цирконієві зуби мають природний білий відтінок, цей показник залишається стабільним протягом усієї експлуатації. Тому успішно використовуються для корекції переднього ряду зубів.
 • Біосумісність. Цирконієва коронка користується попитом за рахунок своїх гіпоалергенних властивостей. Матеріал успішно використовується в ендопротезуванні суглобів і лише з часом знайшов своє застосування в стоматології. Для людей з вираженими алергіями на різні метали та сплави, коронки із цирконію – оптимальне вирішення проблеми протезування.
 • Механічна міцність. Коронки відрізняються високими показниками міцності: вони добре переносять навантаження, а утворення тріщин мінімальне і не більше 10%. При цьому наголошується на ремонтопридатності матеріалу: при утворенні тріщини або сколу немає необхідності змінювати весь протез.
 • Теплоізоляція. Зуби після протезування діоксидом цирконію втрачають патологічну чутливість, не схильні до термічного періапікального подразнення. Таким чином пацієнт вирішує не лише естетичну проблему, а й питання чутливості.
 • Універсальність. Відмінні фізичні характеристики матеріалу дозволяють виготовляти протези з діоксиду цирконію різних модифікацій: поодинокі протези або мости, які встановлюються на передні, бічні, жувальні зуби. Обмежень щодо протезування немає.
 • Мінімізація травматизму. Обточування зубів, як етап протезування, неминучий. Але за рахунок невеликої товщини каркаса коронки з цирконію (становить 0,4 мм), обточування мінімальне. Також можливе встановлення на живі зуби.
 • Анатомічна природність. Одна з проблем носіння протезів – потемніння облямівки ясен. Відсутність металевого каркаса, який є у всіх інших зубних протезах, виключає почервоніння, синюшність ясен. Цирконій не впливає на навколишні тканини, не викликає подібних реакцій.

До списку переваг цирконієвих коронок також входить метод їх виробництва. Високоточне комп’ютерне моделювання забезпечує максимальне прилягання поверхонь, що унеможливлює ризики запалень.

Установка коронки із цирконію – відео

Перший етап – підготовчий

 • огляд ротової порожнини;
 • складання плану санації, її проведення, якщо є потреба;
 • вибір виробника цирконієвої коронки, затвердження вартості.

Другий етап – протезування

 • обточування зубів;
 • виготовлення зліпка та передача його в лабораторію;
 • встановлення тимчасових коронок для захисту оголених зубів;
 • примірка готової коронки (якщо коронка не сіла ідеально при першій примірці, її відправляють на корекцію в лабораторію);
 • фіксація готової коронки провадиться за допомогою адгезивного матеріалу.

Весь етап протезування, починаючи з першого прийому та закінчуючи установкою готового протезу, займає в середньому 10-15 днів.

Виготовлення цирконієвих коронок

koronky yz dyoksyda czyrkonyya foto

Виробництво коронок із діоксиду цирконію – процес повністю автоматизований, з використанням високоточного спеціалізованого обладнання.

Алгоритм виготовлення:

 1. Створюється віртуальна модель коронки, на основі отриманих зліпків пацієнта.
 2. З монолітного блоку матеріалу виготовляється каркас.
 3. За допомогою обладнання каркасу надають анатомічної форми.
 4. Процес усадки відбувається шляхом впливу на каркас температурою та тиском.
 5. Пошарово на коронку наноситься фарфор. Кожен шар запікається, завдяки чому цирконієві зуби мають високу міцність і стійкість до утворення тріщин.

Шліфування та полірування готової коронки з цирконію – це завершальний етап виробництва.

Без керамічного облицювання цирконієві коронки встановлюють на зуби, які не потрапляють до зони посмішки. Матеріал має молочно-білий колір і необлицьовані коронки візуально виділяються.

Показання для застосування коронки з діоксиду цирконію

Лікарі центру естетичної стоматології Dental Tech (Дніпро) рекомендують коронки у таких випадках:

 • велике руйнування зуба внаслідок глибокого карієсу;
 • необхідність естетичного відновлення зуба при об’ємних руйнуваннях (сколах, тріщинах, інших дефектах емалі), уродженому недорозвиненні зуба, невиліковних помутніння;
 • для корекції діастеми – великої міжзубної відстані;
 • при втраті одного або кількох зубів – протезування за допомогою імплантів;

Коронки з цирконію – відмінне рішення при реставрації передніх зубів, для профілактики потемніння ясен, ідеальний варіант для алергіків.

Цирконієві коронки – фото до і після

Цирконієві коронки – недоліки

Основний недолік, який має цирконієва коронка – ціна. Окрім дорожнечі список недоліків поповнили:

 • обмеження щодо встановлення (медичні протипоказання) — не підходять людям із глибоким прикусом, бруксизмом, із зубами низької клінічної висоти;
 • повільне стирання – згодом вони можуть візуалізуватися на тлі натуральних зубів через швидше стирання останніх.

Незважаючи на високу ціну, коронки з діоксиду цинку набирають популярності. Це їх міцністю, надійністю і високими стабільними естетичними показниками.

Часті питання

Який термін служби цирконієвої коронки?

Встановлена ​​коронка із цирконію може прослужити до 20 років. На тривалість її експлуатації, цілісність та естетику впливає правильність догляду, гігієна.

Чи можуть виникнути ускладнення під час встановлення коронки з цирконію?

За дотримання техніки на всіх етапах установки цирконієвої коронки жодних ускладнень не виникає. У поодиноких випадках можуть спостерігатися симптоми запалення – почервоніння, набряк, болючість. Причиною запального процесу є відсутність гігієни та недотримання рекомендацій стоматолога.

Що робити, якщо тріснула цирконієва коронка?

У разі утворення тріщини протез реставрується прямо на зубах без демонтажу або повної заміни.

Чи буває алергія на коронки із цирконію?

Діоксид цирконію та кераміка – матеріали, які відрізняються високою гіпоалергенністю. Алергія на діоксид цирконію виникає у 3-5% пацієнтів.

Скільки коштують коронки із цирконію в Україні?

Цирконієві зуби – процедура, вартість якої розраховується індивідуально. У стоматологічних клініках України ціна на протезування залежить від: обсягу необхідних робіт, необхідності анестезії, складності клінічного випадку, типу коронки (міст, одинична), виробника.

Записатися із знижкою 10%
Залиште свій номер, ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Dental Tech
Записатися із знижкою 10%