Професійна чистка зубів

чиста зубов - Днепр

Професійна чистка зубів – процедура, яка забезпечить ефективне видалення нальоту та каменю в тих місцях, де зробити це зубною щіткою неможливо. Проф. чистка- це не просто косметична процедура, це профілактика захворювань пародонту та карієсу. Особливо актуальна чистка зубів перед брекетами або при носінні незнімних ортопедичних конструкцій, при скученості зубів.

Для чого проводиться професійна чистка зубів?

Чищення зубів у стоматології рекомендується кожні півроку. Будучи профілактичним заходом, вона допоможе зберегти красу та здоров’я зубів, уникнути дорогого лікування запальних патологій та карієсу. Проф. чистка допомагає вирішити низку проблем:

 • видалення твердих і м’яких відкладень на поверхнях емалі та в піддесневих кишенях;
 • усунення плям та потемнінь емалі;
 • полірування – профілактика швидкого накопичення відкладень;
 • зміцнення емалі мінералами, що містять складами.

Очищення порожнини рота від зубного каменю проводиться за такими показаннями:

 • Рясне скупчення м’якого та твердого нальоту. Такі відкладення складно видаляються в домашніх умовах, можуть спровокувати запалення м’яких тканин та карієс.
 • Близько розташовані “скучені” зуби. Між такими зубами особливо накопичуються відкладення.
 • При носінні різних ортопедичних конструкцій – імпланти, протези, брекети допоможе попередити розвиток ускладнень і запалень.
 • Чистка зубів перед брекетами, імплантацією (також одноетапною), установкою незнімних протезів є невід’ємною частиною процесу. Це профілактика ускладнень, відторгнень, хороша антибактеріальна терапія.
 • Чищення молочних зубів у стоматолога спрямовано захист і зміцнення емалі.
 • В естетичних цілях професійна чистка рекомендована людям, що зловживають курінням, міцним чаєм і кавою для усунення пігментів, що фарбують, з емалі.

Чистка зубів: ціна в Dental Tech (Дніпро)

профессиональная чистка зубов у стоматолога
ПослугаЦіна
Комплексне професійна чистка порожнини рота
(оптрагейт + ультразвук + швейцарський содоструминний апарат KAVO PROPHYflex 4 покоління)
від 2000 грн

Чистка зубів від каменю — ціна на процедуру в стоматологічних клініках залежить від ряду критеріїв:

 • особливості клінічної картини – характер нальоту, широка поразка, приєднання вторинних патологій (запалення);
 • наявність ортопедичних конструкцій та їх характеристика;
 • вид гігієнічної процедури та тип використовуваного обладнання;
 • необхідність додаткових маніпуляцій – накладення лікувальних пов’язок зі зняттям запалення чи зниження чутливості.

Середня вартість проф. чистки в стоматологіях України

Найменування процедуриЦіна
Ультразвукова чистка + полірування пастамивід 1100 грн
Чистка Perio – ультразвук EMS + “Air-flow” + полірування зубів + еритритол + гліцин + штрипсивід 2800 грн
Зняття м’якого та твердого нальотувід 1900 грн

Уточнити вартість проф. чищення у стоматологічному центрі Dental Tech (Дніпро) можна у телефонному режимі ☎️(066) 110-16-06.

У чому небезпека зубного каменю?

чистка зубов от камней

Чому ж так необхідна чистка зубів? У Дніпрі у клініці Dental Tech стоматологи розповідають про шкоду зубного каменю. Це не просто естетична проблема, він цілком може спровокувати низку ускладнень та захворювань:

 • неприємний запах із рота навіть після проведення гігієнічних процедур – галітоз;
 • запалення тканин – гінгівіт, пародонтит;
 • розвиток карієсу з подальшим руйнуванням твердих тканин.

Зубний камінь може призвести до втрати зубів. Він порушує кровообіг, що призводить до запалення, кровоточивості ясен, їхньої пухкості.

Освіта каменю – лише питання часу. Він утворюється навіть при ретельному домашньому догляді за ротовою порожниною. У групі ризику люди з такими аномаліями:

 • викривлені та скучені зуби;
 • порушення прикусу;
 • порушення обмінних процесів;
 • захворювання ШКТ;
 • висока в’язкість слини.

Але навіть у профілактичних цілях рекомендується двічі на рік чищення зубів від каменю: ціна профілактики завжди нижча за лікування хвороб, викликаних нальотом.

М’який наліт – це початкова стадія зубного каменю. Вже за його появи рекомендується звернутися до клініки для проф. чищення.

Які види чистки зубів у стоматології

Чищення зубів у стоматології виконується різними способами. Методика та матеріали підбираються стоматологом виходячи з індивідуальних особливостей пацієнта:

 • ультразвукове видалення зубного нальоту;
 • механічне видалення відкладень;
 • Air Flow;
 • комбіновані методи.

Проф. чистка зубів ультразвуком

Проф. чистка зубов ультразвуком

Ультразвукова чистка порожнини рота від зубного каменю – це ефективна процедура для видалення твердого нальоту. Метод абсолютно безболісний, не викликає дискомфорту. Ультразвукові хвилі м’яко подрібнюють камінь, частинки якого легко збираються механічними насадками. Ультразвук не впливає на м’які тканини, не дратуючи їх. Ще одна перевага ультразвуку – знезараження порожнини, а це чудова профілактика розвитку бактерій та запалень.

Механічна гігієна зубів

Механическая гигиена зубов

Незважаючи на інновації у світі стоматології, механічна техніка, як і раніше, застосовується. Цей метод ефективний там, де не справляється ультразвук (при великому обсязі каменю на поверхні емалі): застосовуватись самостійно або в поєднанні. Процедура досить травматична, якщо її виконує фахівець із недостатніми практичними навичками. Є ризики пошкодження емалі та м’яких тканин.

Чистка зубів у стоматології Air Flow

Чистка зубов AIR FLOW

Air Flow – це вплив на поверхню сумішшю з води, повітря та абразивів (сіль, сода), що подається під тиском. Це ефективний спосіб видалення всіх видів нальоту без травмування тканин. Метод абсолютно безпечний, не травматичний, оскільки інтенсивність впливу контролюється та підбирається індивідуально.

Комбінована гігієна зубів

чистка зубов как проходит

Для отримання максимального ефекту стоматологи можуть комбінувати різні методики. Особливо актуальним є такий підхід у складних випадках. Спочатку проводиться видалення великих фрагментів механічним способом, потім ультразвуком видаляються залишки каменю, і завершується процедура Air Flow і поліруванням.

Після огляду порожнини рота стоматолог підбере оптимальний варіант, а також додаткові процедури для усунення кровоточивості, болю, запалення.

Як роблять чищення зубів у нас

Чистка зубів у Дніпрі в клініці Dental Tech виконується за наступною схемою:

 • Стоматолог проводить огляд ротової порожнини, визначає обсяг роботи.
 • При діагностуванні великих відкладень зубного каменю він частково видаляється механічними способами із застосуванням спеціального інструменту.
 • На наступному етапі використовується обладнання KAVO PROPHYflex 4 покоління. Струменевий апарат ефективно видаляє м’який і твердий зубний наліт, глибокі підясенні відкладення.
 • При необхідності маніпуляція доповнюється ультразвуком, який додатково має антисептичну дію.
 • На завершення зубна емаль полірується спеціальними пастами, які надають захисну дію та містять зміцнюючі компоненти.

Якщо м’які тканини чутливі, процедура доповнюється накладенням спеціальної підв’язки для усунення хворобливих відчуттів.

Фотографії до/після чистки зубів

Догляд після проф. чищення зубів

Щоб ефект від процедури радував якомога довше, необхідно дотримуватися простих правил:

 • протягом 2-3 годин після гігієни зубів не палити, не вживати їжу;
 • протягом 2-3 днів виключити з меню продукти та напої з фарбуючими властивостями – кава, чай, шоколад, ягоди, червоне вино, інше;
 • зміна зубної щітки після чищення – обов’язкова.

Дотримуючись цих простих рекомендацій, можна значно продовжити ефект від гігієнічної процедури і зберегти здоровий відтінок емалі.

Часті питання

Скільки коштує чистка зубів від каменів?

Вартість очищення зубів залежить від технік і обсягів роботи, наявності ортопедичних конструкцій, необхідності використання лікувальних паст. Середня вартість комплектної процедури – 1500 грн.

Скільки триває професійна чистка зубів?

Час послуги залежить від обсягу відкладень. У середньому видалення каміння з усіма супутніми процедурами займає близько 30 хвилин. За наявності ортопедичних конструкцій – до 60 хвилин.

Чистка зубів – це боляче?

Видалення каміння з підясенних зубних кишень може супроводжуватися незначними больовими відчуттями, природа яких пояснюється розташуванням нальоту безпосередньо на пародонті. Дискомфорт виникає через підвищення чутливості зубів у цій ділянці.

Чи допускається професійна чистка зубів дітям?

Проф. очищення молочних зубів у стоматолога проводять дітям віком від 2,5 років. Ця процедура допомагає зміцнити емаль і є профілактикою карієсу та запалень.

Які причини утворення каменю?

Освіта нальоту на зубах – це природний фізіологічний процес. Прискорити його утворення може неправильна гігієна порожнини рота, використання м’якої щітки. У групі ризику люди з ендокринними хворобами та патологіями ШКТ, неправильним прикусом, курці.

Як часто треба робити проф. чищення?

Процедура рекомендується 1 раз на півроку. Але якщо є медичні показання для частішої гігієнічної процедури, виконати її можна до 3-4 разів на рік або за потребою, обґрунтованою станом ротової порожнини.

Що включає професійна чистка зубів?

Професійне очищення зубів – це комплекс процедур з видалення м’якого та твердого нальоту. Крім видалення відкладень у програму входить полірування та фторування пастами, накладення пов’язок для усунення кровоточивості, чутливості та запалення тканин.

Чому болять зуби після професійного очищення?

Незначні болючі відчуття – це нормальна реакція на лікування. Вона пов’язана з механічним впливом і підвищенням чутливості зубів відразу після видалення каменю. Такі відчуття спостерігаються протягом 5-10 днів.

Записатися із знижкою 10%
Залиште свій номер, ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Dental Tech
Записатися із знижкою 10%