Видалення нерва зуба (без болю) – Дніпро

Видалення зубного нерва без болю

Людський зуб має досить складну будову. Крім твердої емалі, до його складу входять дентин, пульпа, а також нервові волокна, що проходять в ній. Завдання останніх є досить відповідальним. Нерв забезпечує транспортування поживних речовин до дентину та насичення мінералами емалі. Цю функцію волокна виконують тільки доти, поки внаслідок глибокого карієсу не приймається рішення про їх видалення – депульпування. Для проведення видалення нерва зуба можна вибрати клініку «Dental Tech» у Дніпрі, стоматологи якої виконають процедуру швидко, акуратно та безболісно.

Коли потрібно видаляти нерв зуба?

Основним показанням видалення нерва зуба є розвиток у пацієнта пульпіту. Ця патологія є досить серйозним ускладненням карієсу. За відсутності належного лікування пульпіт може спричинити втрату зуба. Серед інших показань для депульпування слід зазначити:

  • зуб має механічні пошкодження внаслідок травми, яка торкнулася не тільки твердої верхньої частини, а й внутрішньої;
  • видалення зубного нерва перед протезуванням. Найчастіше процедура виконується перед встановленням коронок з металокераміки або інших протезів значної товщини.

Депульпування перед протезуванням виконує два завдання. По-перше, допомагає уникнути болю при обточуванні зуба, по-друге – унеможливлює розвиток запального процесу в порожнині зуба при обробці на значну глибину.

Абсолютних протипоказань видалення нерва та чищення каналів немає. Відкласти його виконання на якийсь час слід за наявності у пацієнта стоматиту, а також будь-яких інфекційних процесів в організмі. Пацієнтам із психічними розладами процедуру проводять після додаткових консультацій. Через необхідність використання анестезії жінкам під час вагітності депульпування виконується лише в екстрених випадках.

Підготовка до процедури видалення нерва зуба

Підготовка до процедури видалення нерва зуба

Перед видаленням нерв потрібно «вбити». Для цього донедавна в стоматології використовувався виключно миш’як. Отруйну речовину укладали в очищений за допомогою бормашини канал, після чого його закривали тимчасовою пломбою. Видалення виконувалося на другому етапі процедури, після загибелі нерва під дією миш’яку. У сучасній стоматології миш’як практично не використовується. На підготовчому етапі лікар проводить обстеження, що включає кілька етапів:

  • візуальний огляд;
  • рентгенівську зйомку.

Використання рентгена необхідно для того, щоб лікар міг оцінити, як виглядає нерв зуба, а саме, визначити його стан, довжину та форму каналів.

Одним із стереотипів, які міцно закріпилися в головах пацієнтів, є те, що видаляти нерв – це боляче. Насправді досягнення сучасної стоматології дозволили зробити його максимально комфортним і практично повністю виключити ризик появи болючих відчуттів під час видалення нерва зуба. Для місцевого знеболювання стоматологи використовують нові препарати з мінімальною кількістю протипоказань та побічних ефектів. Видалення нерва без анестезії не виконується.

Як видаляють нерв у зубі?

Як видаляють нерв у зубі

Основне завдання сучасного стоматолога є максимальне збереження природної функції зуба. Як результат, залежно від ступеня ураження нерва, його видалення може виконуватися кількома способами – вітальним та девітальним. У першому випадку депульпування має на увазі видалення лише частини нерва, розташованої безпосередньо під коронкою. Завдяки його використанню стоматологу вдається частково зберегти функцію нервових волокон та життєздатність зуба. Девітальне видалення виконується при поширенні запалення протягом усього протяжність нерва. І тут живлення зуба повністю припиняється. Однак він зберігає здатність ще деякий час виконувати свої функції.

Процедура видалення нерва зуба включає кілька етапів.

  • Ізоляція області лікування із використанням латексної накладки – коффердама. Вона необхідна для запобігання надходженню в зону обробки слини та створення комфортних умов роботи спеціаліста.
  • Видалення тканин, пошкоджених карієсом здійснюється за допомогою бормашини після уколу знеболювального. Вплив цим же інструментом відкриває доступ до ураженої пульпи і нерва, що розташований у ній.
  • Видалення нерва зуба – процедура, яку лікар виконує після розкриття пульпової камери. Для видалення застосовується одноразовий інструмент – пульпоекстрактор. Використовуючи його, стоматолог «викручує» пошкоджений нерв та акуратно видаляє його.
  • Обробка каналів необхідна у тому, щоб уникнути виникнення запальних процесів після видалення нерва. Обробка полягає в чищенні та розширенні каналів за допомогою файлів та промиванні їх антисептичним розчином.

Після цього лікар закладає в канал ліки, що запобігають запаленню, і встановлює тимчасову пломбу. Повторне відвідування клініки потрібно через 3-5 днів. За відсутності запалення стоматолог встановлює постійну пломбу.

Післяопераційний період

нерв зуба, після операції

Рекомендації щодо догляду за порожниною рота та прийому їжі після видалення всього кілька. Протягом 2 годин слід відмовитися від їжі та уникати фізичних навантажень на щелепу. Наступні 2 тижні варто звести до мінімуму вживання твердої їжі. Чистити зуби необхідно не рідше 2 разів на день – вранці та ввечері. При пошкодженні ясен або інших ділянок ротової порожнини лікар може рекомендувати полоскання антисептичними розчинами, у тому числі трав’яними.

  • Одним з наслідків видалення нерва зуба є поява незначних больових відчуттів. Не вважається патологією, оскільки глибина впливу стоматологом на внутрішню порожнину зуба значна. Як правило, біль проходить самостійно через 2-3 дні.
  • Якщо вона триває довше, варто відвідати дантиста повторно. За допомогою рентгену лікар оцінить стан каналу та ухвалить рішення про подальшу стратегію лікування. Для усунення больового синдрому можливе призначення спазмолітичних та протизапальних засобів.

Існує ще одна особливість, яку слід враховувати пацієнтам після видалення нервів. Через проведену процедуру, зуб стає безживним. Як результат, він поступово втрачає колір і набуває крихкості. Уповільнити процес можна, встановивши на зуб коронку чи вінір. При депульпуванні та пломбуванні передніх зубів та іклів ця процедура є обов’язковою.

Переваги видалення нерва зуба

Чому видаляють нерви в зубах, якщо після цієї процедури запускається процес їх поступового руйнування? Справа в тому, що негативних наслідків відмови від депульпування більше, ніж від його проведення. Крім цього, ця процедура має величезну кількість переваг.

  • Больові відчуття порожнини після видалення більше виникають. Зуб не реагує на гарячу та холодну їжу та інші подразники.
  • Завдяки депульпуванню розвиток такої патології, як періодонтит, повністю виключено.
  • Запалений нерв є осередком бактеріального зараження. Після його усунення ризик ураження інших зубів та всієї ротової порожнини загалом знижується.

Завдяки досягненням сучасної медицини, а також майстерності стоматологів, видалення нерва зуба у клініці «Dental Tech» проходить безболісно. Наявність найновішого обладнання, інструментів та матеріалів, застосування передових технологій практично повністю виключає ускладнення після процедури.

Видалення нерва зуба – ціна

Вартість видалення нерва в Україні залежить від кількох факторів. Основними є регіон, рівень клініки та складність проведення процедури. У середньому ціна по країні коливається в діапазоні від 1000 до 2000 грн. Більш детальну інформацію про вартість можна буде дізнатися лише після відвідування лікаря та проведення діагностичних процедур.

Поширені запитання

Видалення нерва: боляче чи ні?

У бюджетних клініках ця процедура може супроводжуватися болючими відчуттями. У клініці “Dental Tech” для місцевої анестезії використовуються нові препарати, які виключають біль. Доза анестетика підбирається індивідуально.

Як видаляють нерв із зуба після миш’яку?

Цей спосіб видалення нерва був поширений у минулому столітті. Миш’як укладався в канал, де він поступово “вбивав” нерв зуба. Після цього стоматолог встановлював постійну пломбу. В даний час миш’як практично не використовується.

Видалення нерва – це погано?

Якщо карієс досяг пульпи і це призвело до її запалення, єдиним способом вирішити проблему є видалення нерва. За умови якісного проведення депульпування зуб виконуватиме функцію протягом декількох років.

Поразка нервових волокон у пульпі супроводжується сильним болем. Купірувати її можна тільки на якийсь час. Після того, як дія спазмолітика припиняється, біль повертається ще з більшою силою. Вилікувати уражений нерв не можна, тому він підлягає обов’язковому видаленню.

Чим загрожує видалення зубного нерва?

Жодних страшних наслідків видалення немає. Безумовно, згодом через відсутність насичення зуба поживними речовинами мікроелементами, тверда частина зуба поступово стоншуватиметься, а потім – руйнуватиметься. Однак цей процес займе багато років.

Чи боляче видаляти нерв без миш’яку?

Видалення живого нерва неможливе. У минулому для того, щоб «вбити» нерв використовувався миш’як. Без застосування цієї речовини видалення не проводилося. У сучасній стоматології як альтернатива цьому компоненту використовуються більш ефективні та безпечні засоби.

Чи можна видаляти нерв без анестезії?

Без використання анестезії видалення не проводиться. У зв’язку з тим, що в пульпі зосереджена велика кількість нервових закінчень, найменший дотик до неї завдає сильного болю. Після введення препарату болючі відчуття не виникають.

Болить зубний нерв – що робити в домашніх умовах?

При виникненні сильного зубного болю зняти його допоможуть знеболювальні препарати. Ще одним методом є полоскання сольовим чи содовим розчином, а також розчином антисептиків. Однак вирішити проблему на тривалий час це не зарадить. За наявності сильного зубного болю слід якнайшвидше звернутися до стоматолога.

Чи боляче видаляти мертвий нерв?

У сучасних клініках умертвіння та видалення нерва виконується під час одного відвідування. Усі процедури проводяться під місцевою анестезією, тому болю пацієнт у своїй не відчуває.

Записатися із знижкою 10%
Залиште свій номер, ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Dental Tech
Записатися із знижкою 10%