Профілактика захворювань ротової порожнини

білі зуби

Однією з особливостей захворювань ротової порожнини є те, що вони практично ніколи не виникають спонтанно. Їх провокують безліч чинників. Одним із них є відсутність правильного догляду, який має бути комплексним. З одного боку, необхідно забезпечити самостійний догляд за зубами. Крім цього, слід регулярно відвідувати стоматолога, який якісно та своєчасно проведе професійну профілактику. Для цього в клініці естетичної стоматології Dental Tech у Дніпрі використовується кілька методів.

Наші послуги у Дніпрі

Чому звичайного чищення зубів недостатньо?

Утворення нальоту на зубах є природним процесом, оскільки мікроорганізми, які провокують його появу, постійно живуть в організмі людини. Однак це не означає, що боротися з нею не потрібно. Справа в тому, що бактерії, що живуть у нальоті, сприяють розвитку карієсу, запаленню ясен, появі інших стоматологічних проблем. Для видалення нальоту в домашніх умовах, як правило, використовуються лише два засоби – зубна щітка та паста. На жаль, цього замало. Між зубами та в природних западинах залишається наліт, який поступово перетворюється на камінь та руйнує здоровий зуб. Повне звільнення від каменю можливе лише в стоматологічній клініці, де лікар проводить професійне чищення.

Професійне чищення зубів

Професійне чищення зубів

Гігієнічна процедура виконується стоматологом із застосуванням різних методик. Найефективнішими є лазерне, ультразвукове та Air Flow чистка зубів. У першому випадку відшарування зубного каменю від емалі забезпечується стоматологічним лазером. Перевага цього методу – поєднання гігієнічного та відбілюючого ефекту. У другому стоматолог використовує ультразвукове обладнання, яке ідеально підходить для очищення пародонтальних кишень. Найсучаснішим та ефективнішим методом професійної профілактики є використання методики Air Flow. Вона полягає у впливі на зуби потоком повітря, що містить абразивні частинки.

Відбілювання

Відбілювання

До методів стоматологічної профілактики належить і відбілювання зубів. Проводити його рекомендовано при зміні кольору зубної емалі через зловживання напоями, що фарбують, куріння та інших факторів. У клініці відбілювання проводиться кількома методами. Найпростішим і найдоступнішим є механічне відбілювання. Більшою ефективністю має використання фотовідбілювання, при якому лікар наносить на поверхню зуба спеціальний гель з активними компонентами, а потім впливає на нього випромінюванням. Забезпечити тривалий ефект допомагає лазерне відбілювання. Якщо коронка потемніла зсередини, застосовується ендовідбілювання

Ремінералізація

Ремінералізація

Ще одним способом знизити ризик розвитку карієсу є ремінералізація. Цей метод має на увазі насичення зовнішнього шару емалі мінералами, які відновлюють структуру зуба. Для цього використовуються препарати кількох груп. Найбільшу результативність гарантує застосування матеріалів, що містять фтор. Однак насичення фтором не повинно бути надлишковим, тому що в іншому випадку у пацієнта зростає ризик утворення на поверхні зубів характерних плям. Крім цього, у клініці проводиться ремінералізація препаратами на основі фосфатів та кальцію.

Герметизація фісур

Герметизація фісур

Фісури – невеликі борозни на поверхні молярів. Спочатку вони практично непомітні, проте згодом під механічним впливом поступово заглиблюються. Упадини, що утворилися, стають ідеальним середовищем для розвитку бактерій, що провокує появу фісурного карієсу. У сучасній стоматології ці поглиблення герметизують спеціальними складами, що містять іони срібла. За наявності карієсу герметизація фісур не проводиться.

Методи профілактичної стоматології мають протипоказання. Про них Ви зможете дізнатись на прийомі у стоматолога в клініці «Dental Tech», який проведе огляд та підбере оптимальний спосіб виконання професійної гігієни.

Записатися із знижкою 10%
Залиште свій номер, ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Dental Tech
Записатися із знижкою 10%