- Видалення ретинованого зуба мудрості – ціна
- Показання до видалення
- Протипоказання до видалення
- Як відбувається видалення ретинованого зуба
- Можливі ускладнення
- Догляд після видалення ретинованого зуба мудрості
- Часті питання
- Чи боляче видаляти ретинований зуб мудрості?
- Чи потрібно видаляти зуб під час ретенції?
- Як довго болить після видалення?
- Чи можна видаляти зуб при ретенції?
- Що робити, якщо з’явилася висока температура після видалення зуба мудрості?
Ретинований зуб мудрості – досить поширена патологія прорізування «вісімок». Характеризується вона тим, що зуб не може вийти назовні самостійно і залишається повністю або частково прихованим у яснах або окістях. Пацієнти з ретинованим зубом відчувають біль та дискомфорт, ясна у місці прорізування набрякає. При появі цих або інших симптомів потрібно видалення ретинованого зуба мудрості, виконати яке готові фахівці Центру стоматологічної естетики «Dental Tech» у Дніпрі.
Залежно від типу патології, ретинований зуб мудрості може бути медіальним (нахилений вперед), дистальним (нахилений назад), горизонтальним (розташований горизонтально по відношенню до зубного ряду) та зворотним (корінь зуба знаходиться вгорі, а коронка – внизу).
Видалення ретинованого зуба мудрості – ціна
У Центрі стоматологічної естетики «Dental Tech» в Дніпрі ☎️(066) 110-16-06☎️ надається широкий спектр послуг з видалення зубів будь-якої складності. До них належить і видалення ретинованого (дистопованого) зуба, ціна якого у Дніпрі становить від 4000 грн.
Вартість видалення зубів мудрості в залежності від складності
Послуги | Ціна, грн |
---|---|
➧ Видалення зуба мудрості | від 2500 |
➧ Видалення напівретинованого зуба мудрості | 3675 |
➧ Видалення ретинованого зуба мудрості | від 4000 |
➧ Попередня консультація | 300 |
Назвати остаточну вартість процедури до проведення діагностики важко. Ціна розраховується індивідуально та обов’язково обговорюється з пацієнтом. Чинниками, що впливають на вартість, є:
- розташування зуба,
- наявність супутніх ускладнень,
- необхідність проведення додаткових діагностичних та лікувальних процедур,
- розташування клініки та регіон проведення процедури.
Серед найпоширеніших причин розвитку ретенції відзначаються генетична схильність, передчасна втрата молочних зубів, травми щелепи, неправильний прикус, скупченість зубного ряду.
Показання до видалення
Видалення – єдине правильне рішення для більшості пацієнтів, оскільки, крім болю, можуть розвинутися і більш серйозні симптоми. Викликають їх не тільки класичні «вісімки», що не прорізаються, а й дистоповані зуби. Ретинований дистопований зуб – це моляр з неправильним розташуванням, що потребує підвищеної уваги.
Показаннями для проведення процедури є:
- регулярні болі та запалення ясен;
- травмування слизової оболонки порожнини рота при неправильному положенні зуба;
- виникнення болю в ділянці вух та шиї, оніміння частини обличчя через вплив на нервові закінчення;
- тиск на зуб, що стоїть поруч, що сприяє розвитку карієсу;
- розвиток запальних процесів (періостит, лімфаденіт, флегмона тощо);
- фолікулярна кіста «вісімки»;
- високий ризик розвитку остеомієліту.
Рішення про необхідність видалення спеціаліст приймає на основі даних огляду, рентгенівського знімка та 3D-томографії.
Протипоказання до видалення
Відносними протипоказаннями до ретинованого зуба мудрості є:
- наявність будь-яких інфекційних захворювань у гострій фазі;
- грибкові ураження слизової ротової порожнини та ясен;
- загострення патологій серцево-судинної та ендокринної систем;
- порушення зсідання крові як внаслідок захворювань, так і через прийом препаратів;
- менструації;
- І та ІІІ триместри вагітності;
- алергія на препарати для місцевої анестезії;
- психічні захворювання та цукровий діабет.
Абсолютних протипоказань для видалення ретинованого зуба мудрості немає. За наявності відносних – операція проводиться після консультації з вузьким фахівцем (кардіологом, гінекологом, алергологом тощо).
Як відбувається видалення ретинованого зуба
Операції з видалення ретинованих зубів мудрості відносяться до категорії складних та вимагають від фахівців максимальної точності виконання. Процедура включає кілька етапів.
Для отримання точного діагнозу обов’язково проводиться рентгенографія. Якщо зуб повністю прихований, оптимальним рішенням є виконання 3D-томографії.
- Після проби на алергічну реакцію пацієнту запроваджується препарат для місцевої анестезії.
- Фахівець робить надріз на яснах, просвердлює кісткову тканину та оголює зуб.
- Наступний етап – витяг зуба за допомогою спеціального інструменту. Великі зуби попередньо дробляться.
- Привидаленні великої ділянки кісткової тканини, простір, що звільнився, заповнюється штучним кістковим матеріалом.
- Рана обробляється антисептичними засобами, краї слизової оболонки ушиваються.
Тривалість операції залежить від особливостей будови зуба та його розташування у яснах. Як правило, вилучення займає від 1 до 3 годин.
У Центрі стоматологічної естетики Dental Tech при видаленні ретинованих і дистопованих зубів мудрості використовуються новітнє обладнання та технології. Фахівці постійно підвищують рівень професіоналізму, відвідуючи міжнародні семінари, конференції та симпозіуми.
Можливі ускладнення
У Центрі стоматологічної естетики Dental Tech у Дніпрі видалення проводиться досвідченим хірургом, тому ризик ускладнення зведений до мінімуму. Серед найпоширеніших наслідків зазначаються:
- набряклість,
- хворобливі відчуття під час пережовування їжі та ковтання,
- припухання лімфовузлів.
При дотриманні правил догляду післяопераційний період всі зазначені вище симптоми безслідно зникають протягом кількох днів.
Якщо говорити про складніші ускладнення, то тут зазначаються:
- кровотечі різної інтенсивності;
- підвищення температури тіла;
- освіта гематом.
Такі серйозні ускладнення, як прокол дна пазухи верхньої щелепи, травми м’яких тканин через необережне поводження з інструментом, перелом альвеолярного відростка нижньої щелепи, пошкодження нервових закінчень у Центрі стоматологічної естетики Dental Tech повністю виключені.
Догляд після видалення ретинованого зуба мудрості
- Протягом 2-3 годин після процедури варто утриматися від їди.
- У наступні кілька днів дозволено вживати добре подрібнені, злегка підігріті продукти та страви. Від гарячого та холодного потрібно повністю відмовитися.
- Відразу після видалення ретинованого зуба рекомендується уникати серйозних фізичних навантажень – вони можуть спровокувати кровотечу.
- Чистити зуби слід максимально обережно, уникаючи травмування пошкодженої ясна.
Після видалення ретинованого зуба мудрості призначається курс антибактеріальної терапії для виключення розвитку запальних процесів. Крім цього, лікар може рекомендувати прийом знеболювальних препаратів та антисептичні зрошення порожнини рота. Через 7-10 днів після операції необхідно знову записатися прийом до лікаря. Фахівець проведе огляд, зніме шви та дасть подальші рекомендації.
Часті питання
Чи боляче видаляти ретинований зуб мудрості?
Під час проведення процедури може виникнути незначний дискомфорт через віддаленість зубів мудрості. Болю пацієнт у своїй не відчуває. Головне – гарантувати правильний підбір засобів анестезії та їхнє дозування.
Чи потрібно видаляти зуб під час ретенції?
Ретиновані зуби мудрості в процесі росту регулярно викликають біль, провокують запалення ясен і слизової порожнини рота, нерідко стають причиною утворення кіст і ураження молярів, що стоять поруч. Все це означає, що рано чи пізно ретинований зуб мудрості слід видаляти.
Як довго болить після видалення?
Так як при видаленні ретинованого зуба торкається не тільки ясна, а й кісткова тканина, біль після процедури може спостерігатися протягом 5-7 днів. Всі болючі відчуття зникають після повного загоєння, яке настає через 15-20 днів.
Чи можна видаляти зуб при ретенції?
Відкладати видалення або відмовлятися від нього не варто. Справа в тому, що ретинований зуб мудрості – це дрімаючий вулкан, який може «прокинутися» в самий невідповідний момент. Оптимальне рішення – чітко сплановане видалення, яке проводить досвідчений фахівець.
Що робити, якщо з’явилася висока температура після видалення зуба мудрості?
У тих випадках, коли температура не перевищує показників 38 °C, панікувати не варто. Завдяки антибактеріальній терапії вона нормалізується протягом 1-3 днів. Якщо температура не проходить більше 4 діб, а її показники перевалили за позначку 38 °C, слід негайно звернутися за допомогою до лікаря.