- Ціна на синус-ліфтинг в Дніпрі
- Що таке синус-ліфтинг під час імплантації зубів?
- Показання щодо проведення синус-лифтинга
- Протипоказання
- Види та етапи процедури
- Відкритий синус-ліфтинг
- Закритий синус-ліфтинг
- Часті запитання
- Навіщо потрібен синус-ліфтинг?
- Чи проводять синус-ліфтинг на нижній щелепі?
- Чи можливе проведення синус-ліфтинг відразу після видалення зуба?
- Що робити, якщо шви розійшлися після синус-ліфтинга?
- Що краще – відкритий чи закритий синус-ліфтинг?
- Скільки часу триває операція?
- Звідки беруть матеріал?
Синус-ліфтинг – процедура корекції положення дна гайморової пазухи та нарощування кісткової тканини у верхній щелепі до необхідного для проведення імплантації зубів об’єму. У стоматологічній практиці даний вид хірургічного втручання належить до складних, тому довіряти його проведення слід лише висококваліфікованим фахівцям. Пацієнти, яким необхідне виконання синус-ліфтингу у Дніпрі ☎️(066) 110-16-06, можуть звернутися за допомогою до клініки «Dental Tech».
Ціна на синус-ліфтинг в Дніпрі
Багато пацієнтів цікавить остаточна ціна на синус-ліфтинг. На жаль, розрахувати точну вартість процедури можна лише після проведення діагностики та безпосереднього відновлення кісткової тканини. Причина – наявність багатьох чинників, що впливають ціну синус-лифтинга. Мінімальна вартість операції у клініці «Dental Tech» складає від 8 000 грн, на момент підписання договору про виконання процедури.
Послуги | Ціна, грн |
---|---|
➧ Седація, 1 година | 4000 |
➧ Синус-ліфтинг (закритый) | від 8000 |
➧ Синус-ліфтинг (откритый) | від 15750 |
Середня вартість по Україні лежить в аналогічних межах, проте може незначно змінюватись в залежності від регіону. Крім місця розташування клініки, значення мають інші чинники:
- метод відновлення кісткової тканини;
- супутні патології ротової порожнини;
- використання технології одноетпної імплантації та ін.
Що таке синус-ліфтинг під час імплантації зубів?
Одна з особливостей верхньої щелепи – присутність у ній гайморових пазух, які у нормальному стані наповнені повітрям. З одного боку, верхньощелепні пазухи повідомляються з носовою порожниною, з іншого – примикають до кореневої системи зубного ряду. Після видалення чи природної втрати зуба кісткова тканина починає поступово розсмоктуватися. Гайморові пазухи при цьому опускаються донизу, в результаті імплантація неможливою. Змінити ситуацію допомагає операція синус-ліфтингу, що передбачає поповнення дефіциту остеопластичним матеріалом.
На нижній щелепі синус-ліфтинг кістки не проводиться! При необхідності відновлення у цій галузі виконується аугментація з використанням спеціальних препаратів або донорського матеріалу, а також аутотрансплантація із застосуванням власних тканин пацієнта.
Показання щодо проведення синус-лифтинга
Операція показана при висоті кістки менше 6-8 мм. Основною причиною призначення синус-ліфтинга є атрофія кістки, що виникає після:
- видалення або травматичної втрати зуба;
- внаслідок захворювань, до яких належать пародонтит і пародонтоз;
- наявність кісти або гранульоми на корені зуба.
Крім цього, синус-ліфтинг ясен може знадобитися пацієнтам з анатомічними особливостями верхньої щелепи, що характеризуються недостатньою висотою та щільністю кістки.
Протипоказання
- Порушення згортання крові
- Психічні розлади, які унеможливлюють контакт з пацієнтом
- Складний перебіг цукрового діабету
- Ослаблений імунітет, наявність тяжких аутоімунних захворювань
- Хронічні патології ЛОР-органів, у тому числі поліпи носових ходів
Операція не виконується за наявності в ротовій порожнині вогнищ запалення, злоякісних новоутворень будь-якої локації та серйозних захворювань серцево-судинної системи.
Після проведення процедури в окремих випадках виникають ускладнення. Найбільш серйозне – наскрізне ушкодження гайморової пазухи, причиною якого є непрофесійні дії лікаря. Уникнути ускладнень можна, звернувшись до висококваліфікованих фахівців «Dental Tech».
Види та етапи процедури
Відкритий синус-ліфтинг
Цей спосіб відновлення показаний пацієнтам, у яких висота кістки не досягає 7 мм. При виконанні цієї процедури виконується розріз ясен, після чого лікар просвердлює в кістці отвір. Через нього виконується корекція положення гайморових пазух, після чого в порожнину вводиться замінник кісткової тканини. На завершальному етапі виконується встановлення бар’єрної мембрани, після чого ясна ушивається. Особливість відкритого синус-ліфтинга – досить висока травматичність. Встановлення імпланту при використанні цього методу можливе не раніше, ніж через 3-4 місяці.
Закритий синус-ліфтинг
Остеопластика закритим методом застосовується набагато рідше, ніж відкритий синус-ліфтинг. Причина – обмеження у висоті кістки, оскільки цей спосіб дозволяє наростити трохи більше 2-4 мм обсягу тканини. Техніка проведення операція має на увазі формування невеликого ложа під імплант, після чого лікар злегка піднімає дно і заповнює порожнину кістковим матеріалом. У закритого синус-ліфтинга є кілька незаперечних переваг. По-перше, він менш травматичний, по-друге, дозволяє проводити відновлення кістки одночасно з імплантацією.
Для повного відновлення після відкритого синус-ліфтинга потрібно 4-9 місяців. Величезний вплив на терміни має стан здоров’я пацієнта та дотримання приписів лікаря. Десна гоїться не більше 2 тижнів.
Часті запитання
Навіщо потрібен синус-ліфтинг?
Операція потрібна відновлення обсягу кісткової тканини верхньої щелепи з корекцією положення дна гайморової пазухи. Після проведення пацієнту може бути виконано вживлення імпланта зуба, який встановлюється при висоті кістки не менше 6-8 мм.
Чи проводять синус-ліфтинг на нижній щелепі?
На нижній щелепі операція не проводиться. Перед введенням остеопластичного матеріалу фахівець акуратно зміщує вгору дно гайморової пазухи, якої в нижній щелепі просто немає. Для відновлення кістки у нижньому ряду використовується метод аутотрансплантації чи аугментації.
Чи можливе проведення синус-ліфтинг відразу після видалення зуба?
У деяких випадках одночасне видалення зуба та проведення нарощування є допустимим. При цьому фахівці використовують закритий метод, який відрізняється меншою, ніж відкрита операція, травматичністю. Рішення про можливість одночасного видалення та відновлення приймає лікар.
Що робити, якщо шви розійшлися після синус-ліфтинга?
Ця патологія трапляється вкрай рідко, але це лише в тому випадку, якщо операцію виконували кваліфіковані лікарі. Якщо ж шви все ж таки розійшлися, потрібно якнайшвидше звернутися до клініки, лікарі якої оброблять ротову порожнину, видалять залишки старих швів і накладуть нові.
Що краще – відкритий чи закритий синус-ліфтинг?
Якщо говорити про травматичність, то найкращим варіантом є закритий синус-ліфтинг. Однак, використовувати цю методику можна тільки в тих випадках, коли потрібно наростити не більше 4 мм. У решті випадків для відновлення обсягу кістки використовується відкритий синус-ліфтинг. Який вид операції буде оптимальним у тому чи іншому випадку, визначає лікар.
Скільки часу триває операція?
Все залежить від обраного лікарем способу проведення операції. Тривалість відкритого синус-ліфтинга становить від 30 хвилин до 1 години, закритого – не більше ніж 15-25 хвилин. Більше часу фахівцям може знадобитися лише при одночасному виконанні видалення зуба та синус-ліфтингу або відновлення з імплантацією.
Звідки беруть матеріал?
Для нарощування ясен може використовуватись власна кісткова тканина пацієнта, штучні матеріали, склад яких на 100% сумісний з організмом людини, а також донорська кістка. Вибір оптимального матеріалу здійснюється індивідуально. Застосування власної тканини гарантує максимальне приживання, але вимагає більше часу для забору та підготовки матеріалу.