- Реставрація зубів: фото до та після
- Реставрація зубів: за та проти
- Види реставрації зубів
- Підготовка до процедури реставрації
- Відновлення зруйнованого зуба
- Післяопераційний період та догляд
- Скільки коштує нарощування зуба в Україні
- Поширені запитання
- Що не можна їсти після реставрації зубів?
- Скільки триває реставрація зубів?
- Скільки коштує художнє відновлення зубів?
- Що входить до реставрації зуба?
Одним із найскладніших напрямків сучасної стоматології є естетична медицина. Причина складності – необхідність повернути зубам не лише зовнішню привабливість, а й повністю відновити їхню функцію. Виконати подібну роботу можуть лише професіонали, які мають досвід роботи в даному напрямку. Якщо вам потрібна якісна реставрація зубів у Дніпрі, зверніться до клініки «Dental Tech».
Реставрація зубів: фото до та після
Реставрація зубів: за та проти
Професійне нарощування зубів практично універсальне, і це можна назвати однією з основних переваг цієї процедури. Сучасні методики відновлення дозволяють повернути зубу красу та функціональність при будь-яких видах механічних пошкоджень – сколах, тріщинах, потемніннях, а також за наявності діастем.
Нарощування зубів для виправлення прикусу – ще одна процедура, яку виконують спеціалісти «Dental Tech», Дніпро. Її проводять у випадках, коли анатомічні особливості щелепи дозволяють підняти висоту прикусу з допомогою збільшення висоти коронки композитним матеріалом.
Зважуючи за та проти, варто звернути увагу і на інші переваги художньої реставрації зубів у Дніпрі.
- У сучасних клініках для роботи використовуються матеріали, що повністю сумісні з біологічними тканинами ротової порожнини.
- Відновлення не займає багато часу. Одні методики дозволяють вирішити проблеми лише за одне відвідування, інші – вимагають проведення кількох етапів робіт.
- При підготовці до нарощування зубів лікар проводить мінімальне обточування здорового зуба. Колір матеріалів підбирається з урахуванням відтінку пошкодженої коронки та всього зубного ряду.
Безумовно, художнє відновлення має недолік – висока вартість процедури. Обумовлена вона використанням для роботи сучасних матеріалів та обладнання, завдяки яким реставрований зуб тривалий час зберігає функціональність та привабливість. Однак і тут не все однозначно. У нашій клініці виконується нарощування зубів, ціна може бути цілком доступною.
Види реставрації зубів
У сучасній стоматології використовується реставрація двох типів – пряма та непряма. Прямий спосіб передбачає використання фотополімерних матеріалів для нарощування зубів. І тут реставрація багато в чому нагадує пломбування. Для виконання процедури достатньо одного відвідування стоматолога. Актуально воно у тих випадках, коли руйнування незначні. Якщо на прийомі виконується саме таке нарощування зуба, ціна буде максимально демократичною.
Непряма реставрація відрізняється від попереднього методу. При її використанні стоматолог встановлює на ортопедичну конструкцію, що тріснув зуб. Для цього застосовується декілька видів естетичних накладок:
- Вініри – незнімні накладки, які замінюють зовнішній шар зубів. Їхня товщина становить не більше 0,7 мм. Лікар фіксує вініри на передній частині зубів після їхньої обробки;
- Коронки – являють собою складнішу і масивнішу конструкцію, ніж вініри. Установка коронок рекомендована у випадках, коли ступінь зруйнованості зуба становить понад 60%;
- Люмініри – удосконалена альтернатива вінірам. Такі накладки є естетичними. При їх використанні обточування зубів не потрібно, тому що товщина люмінірів становить не більше 0,3 мм.
Ще один спосіб непрямої реставрації – встановлення зубних вкладок. Вони є конструкції, які покривають поверхню зуба, що розколовся, тільки частково. Візуально вкладки є своєрідним продовженням натурального зуба. Такі конструкції не дають усадки і не змінюють колір з часом. Крім цього, зубна вкладка може використовуватися як опора для коронок.
Підготовка до процедури реставрації
Під час використання прямої реставрації (нарощування) підготовка до процедури проводиться безпосередньо перед відновленням зуба. Перед початком робіт дантист проводить професійне чищення та підбирає колір композиту. Для максимального комфорту пацієнта лікар запроваджує препарат для місцевої анестезії.
Непрямий метод відновлення передбачає виконання наступних підготовчих робіт:
- діагностика стану зубів, що підлягають реставрації, вибір оптимальної конструкції;
- професійна гігієна ротової порожнини;
- підбір відтінку вініру, коронки чи люмініру за спеціальною шкалою;
- препарування емалі;
- зняття зліпків.
На виготовлення стоматологічної конструкції фахівцям лабораторії потрібно 7-10 днів. Матеріалами для них є композит, кераміка або оксид цирконію.
Відновлення зруйнованого зуба
Процес відновлення зуба за прямого методу (нарощування) включає виконання всього декількох видів робіт, а саме, ізоляцію за допомогою коффердама та пошарове нанесення полімеру із закріпленням матеріалу світловою лампою. При потребі стоматолог може встановити штифт, який посилить конструкцію. Заключний етап – полірування.
При непрямому способі реставрації, лікар виконує:
- гігієнічну обробку та сушіння зуба;
- встановлення конструкції на спеціальний клей;
- фінішну корекцію форми.
Нарощування передніх, жувальних зубів і іклів виконується за ідентичною схемою. При виборі конструкції у першому випадку перевага надається вінірам та люмінірам, у другому – коронкам.
Післяопераційний період та догляд
Після проведення реставрації болючі відчуття у післяопераційний період виникають вкрай рідко. Пов’язано це з тим, що обробка піддається тільки твердій частині зуба, що не містить нервових волокон. У перші кілька годин після процедури не слід вживати тверду їжу, а також страви та напої, що містять натуральні та синтетичні барвники. Окрім цього, фахівці рекомендують:
- не використовувати для догляду за відновленими зубами пасти, що містять абразиви;
- відмовитися від застосування розчинів для полоскання, здатні змінити колір нарощеного зуба (хлоргексидин, дифторид та ін.).
Незважаючи на досить високу міцність матеріалів для художньої реставрації, відновлені зуби піддавати серйозним навантаженням не рекомендується. Надмірно тверда їжа може спровокувати утворення сколів, тріщин та інших ушкоджень.
Скільки коштує нарощування зуба в Україні
Головну роль у формуванні вартості нарощування зуба грає обрана конструкція та матеріал для її виготовлення. Найдорожчим варіантом є конструкції з оксиду цирконію, найдоступніші – з композитів. Середня ціна по Україні за типами конструкцій складає:
- пряма реставрація фотополімерами – 1500–2500 грн.;
- коронка металокераміка – 3200–3500 грн.;
- коронка на основі оксиду цирконію – 7000-10000 грн.;
- вінір керамічний – 7000-10000 грн.;
- люмініри – 15000–18000 грн.
Крім цього, ціна нарощування зубів залежить від стану зубів та складності установки незнімного протеза. Додатково на вартість впливає регіон та статус клініки.
Поширені запитання
Що не можна їсти після реставрації зубів?
Після процедури відновлення не можна вживати тверду та барвну їжу. Ці рекомендації є актуальними як у перші кілька годин після реставрації зуба, так і надалі.
Скільки триває реставрація зубів?
У цьому питанні багато залежить від дотримання правил догляду. У середньому художня реставрація зберігається протягом 5-6 років. При дбайливому відношенні цей показник збільшується у кілька разів.
Скільки коштує художнє відновлення зубів?
Ціна нарощування зубів залежить від обраного способу та матеріалу. Найдоступніший метод – пряме відновлення фотополімерами. Його вартість складає 1500–2500 грн. Найдорожчий варіант – реставрація люмінірами. Їхня ціна лежить в діапазоні 15000-18000 грн.
Що входить до реставрації зуба?
Художня реставрація має на увазі відновлення природної форми та структури зуба спеціальними матеріалами. Процедура включає профілактичну обробку, препарування емалі, зняття зліпка, виготовлення стоматологічної конструкції та її встановлення. При прямому відновленні виконуються етапи, аналогічні пломбування.